החיים על פי 4 המינים


על פי המדרש 4 המינים הם בעצם חלקי האדם, יש שאומרים שאלו הם בעצם המרקם החברתי , איך שלא נסתכל על זה יש צורך בכולם יחד בשביל יציבות וקיום .

גם החיים שלנו בנויים מ4 מינים אלו , הסתכלו על כל מקרה לגופו בחיים :

לולב - טעם יש לו (פרי התמר) אך ריח אין לו. מכירים את הסיטואציה של מקרה כזה שהוא כיף רגעי , הוא נשאר איתך אבל הוא לא עוטף. זה הרגע הזה שנותנים ביס בעוגה טובה, נהנים מהטעם המחליק בגרון , וכשהוא נגמר הוא איננו . הנאות קטנות . מתוך חיי: בוחרת להשתתף בתחרות שיתופים בפיסבוק , וזוכה . אז הכי כיף לי בעולם אבל זהו זה נגמר . אקבל את המתנה ואמשיך בחיי, אין השפעה להמשך חיי .

הדס - יש לו ריח אך אין לו טעם. בדיוק כמו היכרות חדשה, שהיא נעימה , נחמדה לך , לפעמים נותנת לאגו טפיחה אך לא ברור מה מטרתה, לאן היא תוביל והאם בכלל . לפעמים שנים אחרי אנחנו מגלים שכן היה למקרה טעם , פשוט לקח לזה שנים לקרה. מתוך חיי: מעשה טוב , לעזור לקשישה לעלות עם העגלה לאוטובוס , ההרגשה היא מדהימה , עוטפת אותי לרגע להיות לגיבורה . לטווח הארוך ההרגשה מתפוגגת , גם הקשישה איננה זוכרת, ואני בעצמי לא מרגישה שהשגתי משהו מכך .

ערבה - אין לה לא טעם ולא ריח. אלו בדיוק המקרים בהם אתה טועה , למה? הרי זה חסר משמעות ? בדיוק כמו להתקל בפגר של חתול ברחוב ולהרגיש את העצב מכווץ ואין לך יכולת לעשות בסיטואציה כלום . ובטח לא לשנות את זה. אנחנו נוטים לרצות לוותר על דברים חסרי משמעות אבל כלום לא במקרה, ולכן אם לא הבנתם את המסר בהחבא , זה יקרה שוב ושוב .... מתוך חיי: יושבת להרכיב תכשיטים להזמנה ובדיוק באותו הרגע , מישהו מתחיל לקדוח בתקרה , הרעש בלתי נסבל , הפתרון היחיד לפרוש מהבית . מרגיז . מפריע . עד שסוף סוף היתה לי עבודה . מרגיש כאילו זה סתם רגע מיותר שיכלתי לחיות בלעדיו .

אתרוג - יש בו טעם וגם ריח טוב. כאלו מקרים אני אוהבת , אלו שיש בהם תענוג וגם משמעות . הם מעטים , או שמע הם מעטים כי איננו רואים בהם מה שצריך לראות . רגעים שיש להתחזק מהם , לחבק אותם , להכיר תודה לעליהם . מתוך חיי : בנותיי מגיעו לנשקני , ולחבקני . הלב שלי מתמלא בשמחה אדירה , פרפרים של אור , וזה ממשיך להציף אותי גם כשהרגע נגמר , איך הן אוהבות אותי ומעריכות אותי בחיי .

אז בעצם , חיינו בנויים מ4 המינים , כולם יחד משלמים את הפאזל הגדול של הטעמים , המראות , הריחות, אבל גם אלו שנדמה לנו שהם מיותרים (ערבה) משלימים סידרה של ברכות לחיים .

תהנו מכל המינים בחייכם .


#דנדי #חשיבהחיובית #4המינים #סוכות #שמחתתורה #לולב #הדס #ערבה #אתרוג #חיים #כתיבהעלחשיבהחיובית

4 צפיות
אחריות 

אחריות על כל תכשיט מעל 99 שקלים 

מגוון דרכי משלוח 

משלוח לנקודות נוחות,
 שליחים ואיסוף

תשלום מאובטח 

תשלום מקוון ומאובטח 

ע"י לאומי כארד 

שירות לקוחות 
Whatsup שקוף.png

מוזמנת לפנות

גם בוואטאפ 

בואי לעקוב אחרי באינסטוש
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon

כל הזכויות שמורות לדנדי, דניאל בן-שוע (2019)